Specializací naší stěhovací firmy je nejen transport trezorů a kotlů, ale také těžkých a rozměrných hudebních nástrojů. Jedná se zejména o klavírní křídla a pianina. Máme s takto náročným stěhováním bohaté zkušenosti, proto jsme schopni realizovat bezproblémovou a bezpečnou přepravu jakéhokoli nástroje. Základem naší práce je individuální přístup k zákazníkům a kvalita provedené práce. Stěhování klavíru provádíme jednotlivě, nebo jako součást stěhování bytu.

Co je klavír a co je pianino?

Občas se stává, že zákazník chce přestěhovat pianino, ale při obhlídce na místě zjistíme, že se jedná o klavírní křídlo neboli klavír. Pianino je nástroj, který má struny uložené vertikálně, tedy na výšku. Zatímco klavír má struny a celou mechaniku uloženou horizontálně a stojí na několika nohách. Proto je také rozdíl v tom, jak nástroje přepravujeme. A co je to tedy piáno? Jedná se o lidový název, kterým se označuje jak klavír (tedy křídlo), tak také pianino.

Jak stěhování pianina či klavíru probíhá?

U klavíru vždy nejprve odmontujeme nohy, nástroj připravíme k transportu a poté stěhujeme. U pianina je práce většinou nepatrně jednodušší. Kromě těchto velmi rozšířených hudebních nástrojů dokážeme přestěhovat i jakékoli jiné.

Fotogalerie: Stěhování klavírů